Warning: Declaration of Dt_Custom_Walker_Page::start_lvl(&$output, $depth, $args) should be compatible with Walker_Page::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /homepages/8/d460977559/htdocs/wp-content/themes/dt-nimble/functions/core/menu/page_menu_class.php on line 124

Warning: Declaration of Dt_Custom_Walker_Page::end_lvl(&$output, $depth, $args) should be compatible with Walker_Page::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /homepages/8/d460977559/htdocs/wp-content/themes/dt-nimble/functions/core/menu/page_menu_class.php on line 124

Warning: Declaration of Dt_Custom_Walker_Page::start_el(&$output, $page, $depth, $args, $current_page) should be compatible with Walker_Page::start_el(&$output, $page, $depth = 0, $args = Array, $current_page = 0) in /homepages/8/d460977559/htdocs/wp-content/themes/dt-nimble/functions/core/menu/page_menu_class.php on line 124

Warning: Declaration of Dt_Custom_Walker_Page::end_el(&$output, $page, $depth, $args) should be compatible with Walker_Page::end_el(&$output, $page, $depth = 0, $args = Array) in /homepages/8/d460977559/htdocs/wp-content/themes/dt-nimble/functions/core/menu/page_menu_class.php on line 124

Warning: Declaration of Dt_Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /homepages/8/d460977559/htdocs/wp-content/themes/dt-nimble/functions/core/menu/nav_menu_class.php on line 130

Warning: Declaration of Dt_Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /homepages/8/d460977559/htdocs/wp-content/themes/dt-nimble/functions/core/menu/nav_menu_class.php on line 130

Warning: Declaration of Dt_Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /homepages/8/d460977559/htdocs/wp-content/themes/dt-nimble/functions/core/menu/nav_menu_class.php on line 130

Warning: Declaration of Dt_Walker_Nav_Menu::end_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::end_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array) in /homepages/8/d460977559/htdocs/wp-content/themes/dt-nimble/functions/core/menu/nav_menu_class.php on line 130

Warning: Declaration of DT_Widget_Walker_Category::start_el(&$output, $category, $depth, $args) should be compatible with Walker_Category::start_el(&$output, $category, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /homepages/8/d460977559/htdocs/wp-content/themes/dt-nimble/widgets/categories.php on line 79
Assemblea General dels Amics de Cervià Antic - Els Amics de Cervià Antic
c/ Hospital, nº 7 | 17464 | Cervià de Ter (Girona) +34 653 040 803cerviaantic@cerviaantic.cat

Assemblea General dels Amics de Cervià Antic

Assemblea General dels Amics de Cervià Antic

El passat dissabte 1 de desembre, vàrem celebrar l’Assemblea General de socis i sòcies corresponent a l’any 2012, una passa més en la construcció d’una entitat que com sabeu, s’esforça per impulsar el coneixement i la difusió d’un dels actius més importants de Cervià: El seu patrimoni històric i cultural.

L’assemblea anual és l’espai de trobada on podem parlar dels objectius que ens uneixen per tal d’orientar projectes i prendre el pols de l’entitat. És de fet, el màxim òrgan de govern i decisió de la nostra associació, i per tant, les veus i dubtes expressades durant la trobada són fonamentals per omplir de continguts les accions que es duen a terme durant tot l’any.

Seguint les línies que es varen traçar a l’assemblea constituent del juliol de 2011, vàrem desgranar la feina feta durant el primer any i mig de vida. Posant especial émfasi en les comissions de treball més actives, que han fet possible per primer cop visites guiades al monestir i al centre històric, i han impulsat propostes per fer més visible i accessible tot aquest patrimoni, -fins i tot on line– construïnt l’espai virtual www.cerviaantic.cat.

També es va presentar el que de ben segur serà el projecte cultural més important de Cervià dels propers anys: l’excavació i la restauració integral del Castell de Cervià, que la nostra associació ha començat a impulsar en col.laboració amb l’Ajuntament de Cervià, la Universitat de Girona i el reconegut paisatgista Martirià Figueras, i que ja comença a ser una realitat després de saber que pot esser objecte d’ajudes provinents de l’1% cultural, i de que l’actual propietat té la voluntat de col.laborar amb l’Ajuntament de Cervià per que la titularitat d’aquest bé cultural passi a ser del municipi.

Es va fer menció de l’empenta donada pel grup de treball que col.labora amb l’escola municipal perque tot el patrimoni de Cervià pugui estar a l’abast dels més petits del poble i formi part del seu aprenentage en l’etapa d’educació primaria, i també es va fer una balanç positiu de les dues primeres edicions estivals del Festival de Música Clàssica de Cervià que s’han organitzat amb la reconeguda promotora musical Ibercàmera.

Finalment, es va agraïr el suport i el compromís de tots els socis unipersonals i de les empreses associades, i es va posar de manifest el recolzament explícit que fins a la data ha mostrat en tot moment l’Ajuntament de Cervià vers a les propostes plantejades per l’associació.

Tot seguit us adjuntem l’acta de l’assemblea:

Novetats
Calendari
juliol 2020
dl. dt. dc. dj. dv. ds. dg.
« des.    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Enllaços amb Institucions locals
logoajuntament logoaixart
Amics de Cervià Antic | 2013 | Powered by WordPress. Created by OEF.
Menu